Get Adobe Flash player
 

חופשת סקי למתחילים – מה צריך לדעת?

סקי למתחילים

את הפעם הראשונה אף פעם לא שוכחים – ובוודאי לא כשמדובר בחופשת סקי. בשנים האחרונות יותר ויותר בני אדם מבקשים לנסות את האופציה של חופשת חורף המשלבת ספורט ובילוי, מאמץ ותענוג, ויוצאים לאחד מאתרי הסקי הרבים הפזורים באירופה על מנת לחוות זאת. תכנון חופשות סקי למתחילים חייב לקחת בחשבון מספר מרכיבים, כך שהחוויה הראשונה אכן תהיה מוצלחת במיוחד ופתיחת שער לחופשות סקי מלהיבות רבות נוספות.

היערכות לחופשת סקי ראשונה

ראשית, חשוב לדעת שחופשת סקי היא עונג עילאי, אבל כזה הכרוך במאמץ בלתי מבוטל למרות התדמית הקרירה והבלתי מיוזעת שלו.

על מנת להיערך לכך, כדאי להתחיל להתאמן כבר כחודשיים שלושה לפני היציאה לחופשה. גם במהלך החופשה, אגב, חשוב לבצע מתיחות בתחילת כל יום ולאחר שמסיימים לגלוש – דילוג על המתיחות עלול להשאיר אתכם עם שלל שרירים תפוסים, כולל כאלה שכלל לא ידעתם על קיומם…

במקביל, ניתן לרכוש מיומנות בסיסית בסקימולטור. מספר אימונים "על יבש" מקנים ביטחון וקואורדינציה בסיסית, ועשויים להקל על לימוד הגלישה באתר עצמו ולאפשר הגעה לרמה נאותה בזמן קצר, אם כי בכל מקרה אי אפשר לוותר על הדרכה באתר, כך שסקימולטור אינו חובה.

טיפים לחופשת סקי ראשונה

מורה טוב – מורה לחיים

פרמטר חשוב המאפיין אתרי סקי למתחילים הוא קיומו של בית ספר לגלישה. שימו לב –הדרכה סבירה תאפשר לכם להתנסות בסקי, אבל הדרכה ברמה גבוהה תעניק לכם את היכולת ליהנות באמת מגלישה, ולהתקדם כבר בחופשה הראשונה למסלולים מעניינים יותר, ועל כדאי להעניק לפקטור זה משקל נכבד בהחלטה איפה לבלות את חופשת הסקי הראשונה.

אחד האתרים המפורסמים ברמת ההדרכה שלהם הוא שפינדלרוב מלין הצ'כי, השוכן במרחק של כ- 170 ק"מ מפראג. באתר זה תמצאו את אחד מבתי הספר לסקי הטובים ביבשת, ובאופן כללי אתרי הסקי של מזרח אירופה מומלצים במיוחד למי שרוצה ללמוד לגלוש – הן בשל רמתם הגבוהה של המדריכים במדינות אלה (שמאז ומעולם ייחסו משמעות רבה לספורט) והן הודות למחירים הנוחים.

מגוון פעילויות

רוב אתרי הסקי ועיירות הנופש שהתפתחו סביבם מציעים אטרקציות נוספות על הגלישה, הן בשעות היום (מרכזי ספא, פעילויות ספורט אתגרי, מזחלות שלג, בריכות מחוממות ועוד) והן בשעות הלילה (בילויים הידועים בשם אפרה סקי).

כדאי לקיים חופשת סקי למתחילים במקום שמציע אפשרויות רבות ומגוונות במיוחד לבילויים נוספים על הגלישה, שכן בחופשה הראשונה רוב האנשים שזה עתה רק התוודעו לתחום מתקשים לגלוש במשך ימים שלמים ועל כן מחפשים גם בילויים אחרים.

כדאי לדעת שחלק מהכפרים והעיירות שליד אתרי הסקי הופכים לאחר שקיעת השמש למסיבה אחת גדולה הנערכת בשלל מועדונים, פאבים ומסעדות.

ציוד – לא לקנות אלא לשכור

ציוד רב יחסית נדרש לשם חופשת סקי, מנעליים ומגלשיים דרך גוגלס (משקפי סקי) וביינדינגס (החלק שמחבר את הנעליים למגלשיים) וכלה בחליפות ומעילים.

מומלץ לשכור את הציוד הנ"ל ולא לרכוש אותו – שכן למרות שהיתרונות הרבים של הסקי ושל חופשת חורף באתר סקי, לא כולם מתחברים אליהם ובמקרה שכזה חבל להיתקע עם ציוד מיותר.

לא לשכוח ביטוח

אחד המרכיבים החשובים בכל חבילת סקי, ובפרט כשמדובר בחבילת סקי למתחילים, הוא ביטוח – ולא ביטוח נסיעות רגיל, שכן זה אינו מכסה פציעות סקי, אלא ביטוח מיוחד לחופשות סקי, הנותן מענה לכל צרה שלא תבוא.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>