Get Adobe Flash player
 

חופשת סקי עם הילדים

חופשת סקי עם ילדים

חופשה עם הילדים היא מצד אחד עונג גדול.
זמן איכות של כל המשפחה ביחד, בלי לחצים, מטלות ו"חייבים ל…"
אך מצד שני עלולה גם להסתיים במפח נפש הן בגלל חוסר תשומת לב מספקת לצרכים הייחודיים של הילדים והן בגלל היעדר מספיק זמן חופשי להורים,
שמעת לעת זקוקים גם למעט זמן לעצמם בלבד.

גם חופשת סקי עם הילדים היא חוויה שכל בני המשפחה יזכרו זמן רב – וכדי לדאוג שהזיכרונות יהיו כמה שיותר חיוביים ומלהיבים, כדאי לתכנן את חופשת הסקי בקפידה, ובפרט לתת את הדעת על איך דואגים גם לילדים וגם להורים.

הדבר הכי חשוב עבור הזאטוטים הוא גיוון. חופשת סקי שכוללת אך ורק סקי תלהיב מבוגרים חובבי גלישה, אך עלולה לשעמם את הדור הצעיר, שמטבעו זקוק ליותר גירויים. אתרי סקי רבים מודעים לכך ומציעים שלל אטרקציות לילדים וכמובן שגם המבוגרים מוזמנים לנצל אותן כשהם מתעייפים מעט מהסקי. בפרט מצטיינים בכך אתרי הסקי במזרח אירופה, שגם מחיריהם נוחים למדי.

האטרקציות כוללות מתחמי משחקים, אולמות באולינג, בריכות מחוממות, לונה פארקים קטנים ומתוקים, פארקי שעשועי מים מקורים, והפעלות מודרכות לילדים – צוות מיומן דואג שהילדים ייצרו, ירקדו, יציגו ובאופן כללי יעשו כיף. הפעוטות שהצטרפו להוריהם לחופשת הסקי ייהנו מבייביסיטרים ובייביסיטריות שיטפלו בהם באהבה ובאחריות. שפע האטרקציות לילדים יאפשר להורים מעט זמן פנוי לעצמם, לגלישה או לכל פעילות מהנה אחרת.

חופשת סקי – קודם כל סקי

אבל עם כל הכבוד לבריכה, ליצירה וללונה פארק, חופשת סקי אינה חופשת סקי אם לא גולשים במהלכה. אמנם גלישה אינה פעילות נפוצה בישראל אבל ילדים לומדים הרבה יותר מהר מההורים.

עוד לפני החופשה כדאי להרגיל את הילדים לפעילות ספורטיבית. גלישה דורשת כושר גופני נאות, כך שמוטב שילדיכם יתרגלו להפעיל את גופם. משחקי כדור עם ההורים בגינה והליכות נמרצות במקום נסיעה במכונית לכל מקום הם התחלה טובה. אם ילדיכם מעדיפים רביצה נינוחה מול הטלוויזיה בחברת הבמבה והביסלי, זכרו: חופשת סקי היא תמריץ מוצלח מאוד.

מגלשיים – ישנם כמובן מגלשיים מיוחדים למידות הקטנות של הילדים. בכל אתר סקי ניתן לשכור מגלשיים שיתאימו לגודל כף הרגל ולרמת הגלישה של הזאטוט.

קסדה – ילדים מחויבים בקסדה , כאשר גיל החובה משתנה בהתאם למדינה – אבל גם בלי החוק והקנס שבצידו, כדאי להורים לחבוש קסדה לראש ילדיהם כדי לשמור על האוצר היקר מכל. כדאי לתת לילדים לבחור קסדה יפה בעיניהם, כדי שתהיה להם עוד סיבה לחבוש אותה.

ביגוד – סרבל שעוטף את כל הגוף כיחידה אחת יהיה נוח ללבישה ולהסרה, ויספק הגנה ראויה, מעבר לכך שהוא גם מצטלם היטב והרי כמובן שתרצו להנציח את הילד הגולש. חלק מהימים חמים, אבל חופשת סקי מתרחשת הרי בחורף, שעלול להיות קר מאוד באירופה, ולכן כדאי להצטייד גם בגטקעסים תרמיים בעלי בידוד מלא כדי שהזאטוטים לא יקפאו.

עוד חובה להצטייד בגרבי סקי, כובעי סקי, מחממי אוזניים, מחממי צוואר, כפפות אטומות למים ומשקפי סקי המותאמים למידות הילדים.

לא פחות חשוב: קרם הגנה. אתרי הסקי ממוקמים על הרים גבוהים והשמש שם קופחת ומסוכנת. קרם הגנה, בשפע, לכל בני המשפחה, מספר פעמים ביום, הוא חובה. ולבסוף כשהילדים מתעייפים, שהרי גלישה היא פעילות מאמצת מאוד, אפשר לטייל עם מזחלת שלג, או כמובן לחזור לבריכה.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>